Galeria


Plac zabaw

Ulubione miejsce zakrzewskich przedszkolaków to plac zabaw!

Bajka przedstawiana przez nauczycieli przedszkola

,,Kto obudzi Śnieżkę?'' to autorska adaptacja znanej bajki napisana przez przyjaciela naszego przedszkola, Pana Wojciecha Krupę.

Konferencja z Panią Ewą Zielińską

Regionalna konferencja dla dyrektorów, nauczycieli i rodziców odbyła się pod hasłem: ,,Rozwijanie uzdolnień dzieci w ostatnim roku wychowania przedszkolnego oraz pierwszym roku nauki szkolnej.
Zajęcia matematyczne

Realizacja innowacji matematycznej autorstwa prof. Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej.


Dzień Edukacji Narodowej rok szkolny 2015/2016

Dnia 14.10.2015r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Barbara Ślusarczyk rozpoczęła uroczystość witając wszystkich pracowników naszej placówki oraz przybyłych gości, którymi były emerytowane nauczycielki i pracownice przedszkola. Po części oficjalnej nadszedł czas na uroczystą akademię przygotowaną przez naszych starszaków. Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Ponadto wszyscy goście i pracownicy otrzymali piękne prezenty.

Spotkanie ze stomatologiem rok szkolny 2015/2016

Wszystkie przedszkolaki wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego 25.11.2015r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola panie pracujące w gabinecie stomatologicznym: Alicję Rutkowską i Karolinę Sikorę. Panie przypomniały dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, wytłumaczyły co to jest próchnica i kiedy powstaje. Dużą atrakcją dla dzieci były przyniesione przez panie rekwizyty. Wielkim zainteresowaniem cieszył się model szczęki, na którym panie zademonstrowały, jak należy prawidłowo szczotkować zęby. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki zapewniły że nie będą się bać dentysty i wizyty kontrolnej, a w nagrodę za bycie dzielnym pacjentem otrzymały dyplom.


Warsztaty Bożonarodzeniowe rok szkolny 2015/2016

Po raz drugi odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i rodziców. Wykonywane były na nich ozdoby świąteczne, które zostały przekazane na kiermasz charytatywny organizowany dla podopiecznej naszego przedszkola. Pracę umilały tradycyjne kolędy, które dzieci podśpiewywały podczas wykonywania ozdób. Na warsztatach powstały piękne ozdoby, w które dzieci włożyły wiele pracy.


Mikołajki rok szkolny 2015/2016

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Wraz ze śnieżynkami Mikołaj witał każde dziecko w progu przedszkola słodką niespodzianką. Mikołaj zatańczył z przedszkolakami, zaśpiewał piosenkę, rozmawiał z nimi oraz wysłuchał wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka. Na zakończenie każda grupa mogła zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie.


Warsztaty z Panią Ewą Zielińską 04.11.2015r.

W naszym przedszkolu gościliśmy Panią Ewę Zielińską współautorkę programu innowacyjnego napisanego specjalnie na potrzeby naszego przedszkola. Pani Ewa poprowadziła warsztaty matematyczne, podczas których były obecne nauczycielki wychowania przedszkolnego z z terenu naszej gminy oraz zaprzyjaźnionych placówek, a także nauczycielki z naszego przedszkola. W warsztatach uczestniczyły nasze najstarsze przedszkolaki z grupy Biedronki, które wykazały się dużą śmiałością, odwagą i wiedzą matematyczną.


XI Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych i Ozdób świątecznych

Dnia 10.12.2015r. odbył się XI Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych i Ozdób Świątecznych, którego organizatorem jak co roku było nasze przedszkole. Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie oddziały przedszkolne z terenu Gminy Zakrzew a było ich 8. W skład jury wchodzili: Sekretarz Gminy Zakrzew Pani Marzenna Nosowska, Dyrektor Przedszkola Barbara Ślusarczyk, Pan Wojciech Krupa - pisarz i malarz od lat zaprzyjaźniony z naszą placówką.


Choinka Noworoczna 2015/2016

Coroczny bal przebierańców w naszym przedszkolu odbył się 20 stycznia dla grup starszych i 31 stycznia dla grup młodszych. Przedszkolaki czekały na niego z niecierpliwością ponieważ oprócz wspaniałej zabawy nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj.


Dzień Babci i Dziadka MOTYLKI I STOKROTKI

Jak co roku w naszym przedszkolu odchodziliśmy uroczystości związane ze Świętem Babć i Dziadków. W naszej placówce zapraszanie gości na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Do przedszkola zawitały każdego dnia tłumy babć i dziadków, każde z nich pragnęło zobaczyć występ swojego wnuczka czy wnuczki i spędzić z nimi te radosne chwile. Motylki zaprezentowały inscenizacje "Powróćmy jak za dawnych lat" oraz zatańczyły Poloneza. Stokrotki zaś "Jak dziadek piekł babkę" i zatańczyły "Krakowiaka"


Dzień Babci i Dziadka PSZCZÓŁKI I BIEDRONKI

Pszczółki przedstawiły "Nasze babcie i dziadkowie" oraz zatańczyły "Krakowiaka"


Dzień Babci i Dziadka DELFINKI I ŻABKI

Inscenizacja Delfinków "Jak to z babcią i z dziadkiem bywało" i zatańczyły "Krakowiaka" zaś Żabki przedstawiły "Koncert Życzeń" i "Taniec śnieżynek"


Dzień Babci i Dziadka SŁONECZKA

Nasza najmłodsza grupa przedszkolaków wykonała Inscenizację "Kochani babcia i dziadek" oraz taniec "Nie chce Cię znać"


Spotkanie z leśniczym

Dnia 18.02.2016r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość Podleśniczy Leśnictwa Oblas Pan Ryszard Witczak. Przedszkolaki oczekiwały go z niecierpliwością. Pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, opowiedział o pracy w lesie i mieszkających w nim zwierzętach.


Wewnątrzprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

Dnia 23.02.2016r. odbyła się II wewnątrzprzedszkolna olimpiada matematyczna dla wszystkich grup starszych z naszego przedszkola. W gronie jury zasiadła Dyrektor Przedszkola Pani Barbara Ślusarczyk oraz dwie nauczycielki z grup młodszych. Delegacje z poszczególnych grup zmierzyły się w dziewięciu konkurencjach m.in. przeliczanie figur geometrycznych na obrazku i podanie właściwej liczby, porównywanie liczebności w zbiorach, czytanie i podanie prawidłowej cyfry. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z każdą konkurencją co zaowocowało tym, że Jury przyznało każdemu zespołowi pierwsze miejsce. Każdy biorący udział w olimpiadzie otrzymał dyplom oraz drobny upominek.


VIII Powiatowy Konkurs Komunikacyjny

Po raz ósmy Przedszkole Samorządowe w Zakrzewie przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zorganizowało powiatowy konkurs pt. "Przedszkolak zna przepisy ruchu drogowego i czuje się bezpieczny na drodze". W rywalizacji wzięło udział piętnaście trzy-osobowych i dwu-osobowych zespołów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury pod przewodnictwem: przedstawiciela WORD-u w Radomiu Pana Marcina Dąbrowskiego, Dyrektor Przedszkola Barbary Ślusarczyk, starszej aspirant Pani Kamili Adamskiej z wydziału prewencji KMP w Radomiu oraz sierżanta sztabowego Pana Pawła Lenarcika z wydziału prewencji KMP w Radomiu.


Wizyta Gości z Departamentu Współpracy Międzynarodowej

Z przedstawicielami Ambasady R.F. Niemiec, Francji i Holandii


II Gminna Olimpiada Matematyczna "Wesoła Matematyka". Pod patronatem Sekretarz Gminy Zakrzew Pani Marzenny Nosowskiej.

W rywalizacji wzięło udział osiem trzyosobowych zespołów reprezentujących wszystkie placówki z oddziałami 6-7 latków z terenu naszej Gminy. Delegacje z poszczególnych placówek zmierzyły się w rozwiązywaniu zadań matematycznych z zakresu: przeliczania, dodawania, odejmowania, klasyfikowania, porównywania, znajomości figur geometrycznych, orientacji przestrzennej.


Spotkanie z Panią Psycholog i zajęcia otwarte 13.04.2016r.

Spotkanie z Panią Dorotą Ramzią-Kwaśnik dotyczyło gotowości dziecka do podjęcia nauki szkolnej. Pani Psycholog zwróciła uwagę rodzicom na to jak przebiega proces przygotowywania dziecka do szkoły. Po spotkaniu Pani Dyrektor Barbara Ślusarczyk zaprosiła wszystkich rodziców na zajęcia otwarte.

Spotkanie rodziców z policjantami z KMP w Radomiu

Spotkanie wynikało z realizowanego w przedszkolu programu z wychowania komunikacyjnego "Przygotowanie dzieci 5,6-letnich do bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym" i dotyczyło bezpieczeństwa dziecka jako uczestnika ruchu drogowego. Pan nadkomisarz przypomniał o podstawowych zasadach ruchu drogowego, mówił o bezpieczeństwie dziecka w samochodzie, na rowerze i jako pieszego.

[

"Dzień Otwarty" dla nowych przedszkolaków

Dnia 27.05.2016r. w naszym przedszkolu odbył się dzień otwarty dla dzieci które od września 2016r. rozpoczną edukację przedszkolną. Wszystkie dzieci zostały powitane przez Dyrektor Przedszkola Barbarę Ślusarczyk. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej wszystkie dzieci zostały zaproszone do sal na zajęcia tematyczne m.in. teatralne, muzyczne, matematyczne i z j.angielskiego. Po zajęciach rodzice udali się do ogrodu przedszkolnego aby wspólnie z dziećmi grillować oraz bawić się na placu zabaw.


Spotkanie ze Strażą Miejską w Radomiu

Dnia 30.05.2016r. w ramach programu B&N gościliśmy pracowników radomskiej Straży Miejskiej. Strażnicy wygłosili prelekcję nt. bezpiecznego zachowania się podczas spotkania z agresywnym psem. Dzieci dowiedziały się jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji. Przedszkolaki również obejrzały film ilustrujący różne niebezpieczeństwa . Po prelekcji starszaki mogły zobaczyć jak wygląda samochód strażników, ich strój oraz wszystkie niezbędne narzędzia jakie są potrzebne do pracy strażnikom miejskim."Ziemniaki Cudaki" MISIE

Spotkanie adaptacyjne w oddziale w Mleczkowie do którego uczęszczają nasze najmłodsze przedszkolaki. Wraz z rodzicami dzieci wykonały Ziemniaczane Stworki - uroczystość była bardzo udana i wszyscy świetnie się bawili.MISIE - Spotkanie z policjantem ; Zdrowe przekąski ; Dzień Marchewki

Nasza najmłodsza grupa w Mleczkowie codziennie organizuje ciekawe zajęcia- uczą się poprzez zabawę o zdrowym żywieniu jak i o bezpieczeństwie na drodze.Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 23.11.2016r. wszystkie dzieci świętowały z okazji Dnia Pluszowego Misia. Były wspólne zabawy z ulubionym misiem każdego przedszkolaka oraz kosztowanie pysznego miodu z ciasteczkami. Maluchy z przedszkola w Mleczkowie również obchodziły święto - wraz z nimi pierwszaki ze szkoły w Zakrzewie.


Konkurs Recytatorski Rodzic-Dziecko

Dnia 24.11.2016r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski z udziałem rodziców i dzieci. Wszystkie biorące udział przedszkolaki pięknie przygotowały się na występ. Było ciężko wyłonić najlepszych... :)


SPOTKANIE DZIECI Z POLICJĄ KWP W RADOMIU

Spotkanie z policjantami ,,Bezpieczny przedszkolak" 10.02.2017 rokIX Powiatowy Konkurs Wychowania Komunikacyjnego 15 marzec 2017 rok.

,,Przedszkolak zna przepisy ruchu drogowego i czuje się bezpieczny w drodze".Koncert dziecięcego zespołu ludowego "Małe Zakrzewiaki"

Projekt Dziecięcy zespół ludowy ,,Małe Zakrzewiaki” opracowany przez Stowarzyszenie ,,Brać Sienkiewiczowska’’, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” pn.,,Promocja i rozwój obszarów wiejskich’’, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.Narada Dyrektorów

W naszym przedszkolu odbyła się Narada Dyrektorów której organizatorem było Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu (25.10.2019r.)Akademia z okazji Święta Niepodległości 2019/2020

Uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości 13.11.2019r.


Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Polska mój dom"

Dnia 20 listopada 2019r. w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej pt. „Polska Mój Dom”. Uczestnikami konkursu byli rodzice i dzieci z wszystkich grup wiekowych Przedszkola Samorządowego w Zakrzewie. Jury nie miało łatwego wyboru, gdyż wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne na bardzo wysokim poziomie. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców: • I miejsce – Jan Garczyński z mamą • II miejsce – Karolina Wieczorek z mamą • III miejsce – Antoni Pacyna z mamą • III miejsce – Rita Sikora z mamą • III miejsce – Małgorzata Jaromin z mamą Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy wszystkim laureatom!


Światowy Dzień Pluszowego Misia 2019/2020

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały ciekawostek o misiach, rozwiazywały zagadki, brały udział w konkursach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w pociąg oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Dużym zainteresowaniem cieszyła się też foto-budka. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas ponieważ działo się działo ...

XVII Gminny Konkurs Recytatorski

Małgosia z ,,Pszczółek'' zajęła II miejsce Hania ze ,,Stokrotek'' III miejsce w kategorii dzieci 4-5 letnich Natomiast Jaś z ,,Motylków'' wyróżnienie w kategorii dzieci 6-7 letnich


Koncert Bożonarodzeniowy "Małych Zakrzewiaków"

Stowarzyszenie „Małe Zakrzewiaki” z siedzibą w Przedszkolu Samorządowym w Zakrzewie realizowało zadanie publiczne pt. „Organizacja przedsięwzięć międzypokoleniowych o charakterze profilaktycznym współfinansowany przez Gminę Zakrzew”.